20 lat Polski w Unii Europejskiej!!!

Drodzy Mieszkańcy Włocławka, 20 lat temu zdecydowaliśmy, że chcemy być częścią wielkiego projektu i wyjątkowej wspólnoty. Weszliśmy do Unii Europejskiej bo wiedzieliśmy, że razem jesteśmy w stanie osiągnąć więcej.

Słuszność tego wyboru widać gołym okiem. Dzięki Unii jesteśmy nie tylko bardziej bezpieczni, ale też bogatsi, bardziej otwarci i wykształceni. Rozwój Polski widać w wielkich miastach i najmniejszych wsiach. Codziennie korzystamy z tego, co razem tworzymy.

Niektóre zmiany – jak swoboda podróżowania bez paszportu czy dostęp do edukacji i pracy za granicą – są trudno dostrzegalne, bo tak bardzo się do nich przyzwyczailiśmy. I nie potrafimy sobie już wyobrazić, że może być inaczej.

1 maja 2024 r. chcemy wykorzystać do przypomnienia Polkom i Polakom o tym, jak ważna w naszym codziennym życiu jest przynależność do wspólnoty Europejczyków.

Lokalna Grupa Działania Miasto Włocławek będzie promować i czynnie uczestniczyć w obchodach tak ważnego dla naszej organizacji wydarzenia. Szczegóły już niebawem.

Na potrzeby obchodów 20-lecia Polski w UE zostało stworzone rządowe logo (plik w załączniku) i hasło “Dobrze, że jesteśmy razem”. Zachęcamy do ich używania.